Menu
Your Cart

Kare Dikdörtgen Elektromıknatıslar

Sac Taşıma İçin Elektromıknatısları: Verimli ve Güvenilir Metal Taşıma Çözümü   Gelişmiş teknolojilerin metal endüstrisine getirdiği yeniliklerden biri de sac taşıma elektromıknatıslarıdır. Bu elektrikli mıknatıslar, elektromanyetik etkileşim sayesinde büyük ölçekli sac plakalarını verimli ve..
0,00 TL Vergiler Hariç:0,00 TL
Radüslü, Oval Mıknatıslı Mil, Boru Taşıma ElektromıknatısıBu ürün büyük ve ağırlığı yüksek olan mil yani boruları taşımak için tasarlandı. Miller oval olduğu için ürettiğimiz mıknatıs da radüslü olmak zorunda idi. Ve ortaya bu şekilde oval bir elektromıknatıs çıktı.Ağır metallerin bir yerden bir yer..
0,00 TL Vergiler Hariç:0,00 TL
Elektromıknatıs Açma Kapama Panosu Tam Zamanlı Çalışma İncelediğiniz elektromıknatıs aktif etme elektrikli panosu 75 Watt gücünde ve 0-24 VDC ayarlıdır. Cihaz ile birlikte kullanım ve bakım talimatı iletilecektir. Küçük veya çok büyük çaptaki elektromıknatısları aç kapa özelliği bulunan bu pano kol..
0,00 TL Vergiler Hariç:0,00 TL
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)

Kare ve Dikdörtgen Elektromıknatıs Çeşitleri

Elektromıknatıs, bir tel bobinden bir elektrik akımı geçirilerek oluşturulan ve bu sayede bir manyetik alan kazanan bir mıknatıs türüdür. Dikdörtgen elektromıknatıs çeşitleri ise kendi imalatımız olup firmanıza özel ebatlarda üretilir. Atomik veya moleküler yapılarının hizalanması nedeniyle manyetik alan oluşturan kalıcı mıknatısların aksine, elektromıknatıslar elektrik akımı akışını kontrol ederek açılıp kapatılabilir. Verilen voltajın kesilmesi sayesinde manyetik alan sıfırlanır.


Bir elektromıknatısın temel yapısı, genellikle demir gibi manyetik bir malzemeden yapılmış bir çekirdeğin etrafına sarılmış bir tel bobini içerir. Telin içinden bir elektrik akımı aktığında, bobinin etrafında manyetik bir alan oluşturur. Manyetik alanın gücü, bobindeki dönüş sayısını artırarak, telden akan akımı artırarak veya yüksek manyetik geçirgenliğe sahip bir manyetik çekirdek kullanılarak artırılabilir.


Elektromıknatısların çeşitli endüstrilerde ve teknolojilerde çok sayıda uygulaması vardır. Elektromıknatıs tarafından üretilen manyetik alan ile kalıcı bir mıknatıs arasındaki etkileşimin mekanik hareket veya elektrik ürettiği elektrik motorlarında ve jeneratörlerde yaygın olarak kullanılırlar. Elektromıknatıslar ayrıca elektrik enerjisini devreler arasında aktarmak için transformatörlerde, tıbbi teşhis için manyetik rezonans görüntüleme (MRI) makinelerinde, elektrik sinyallerini sese dönüştürmek için hoparlörlerde ve manyetik alan üzerinde kontrolün gerekli olduğu diğer birçok cihaz ve sistemde kullanılır.