Menu
Your Cart

Mıknatıs Çeşitleri

40x25x10 mm Y35 Dikdörtgen Ferrit - Seramik (Kömür) Mıknatıs   4cm (40 mm) uzunluğunda ve 2.5 cm (25 mm) genişliğinde olan bu dikdörtgen ferrit mıknatısımız 1-3 kg arası çekim gücü sunar. Ferrit mıknatıs diğer adıyla oksit (300 oksit) mıknatıslar demir oksit, baryum veya stronsiyum elementler..
8,31 TL
Neodyum Mıknatıs - 40x25x10 mm - Çok Güçlü Dikdörtgen neodyum mıknatıs çok güçlü yapıda olup kullanılırken dikkat edilmesi gerekir. Neodyum mıknatıslar ufak ebatta olsa da çekim güçleri çok yüksektir. 40 mm en x 25 mm boy x 10 mm kalınlığında olan bu neodyum mıknatıs çeşitli birçok malzemenin tuttu..
195,00 TL
Toz Mıknatıs Nedir? Ne Amaçla Kullanılır?Mıknatıs tozu seramik ferrit mıknatısların toz halinde olduğu bir yapıdır. Demir oksit, kurşun oksitler olarak isimlendirilen ferrit mıknatıslar kristal kafes şekli hegzagonal yapıda olan seramik mıknatıslardır.Stransiyum hegzaferrit, BaO6Fe2O3 ve SrO6Fe..
399,00 TL
Manyetik Sensör Mıknatıs - Reed Switch Aç Kapa Mıknatısı İncelemiş olduğunuz sensör mıknatısı ferrit malzemeden üretilmiş olup "reed switch", manyetik sensör gibi aç kapa kontakları aktif eder. Mıknatıs sensöre yaklaştığında "reed switch" ana merkeze sinyal gönderir.Y35 Ferrit mıknatıslardan imal e..
20%
32,50 TL 40,83 TL
19x3 mm Süsleme Mıknatısı (Esnek Mıknatıstan Üretilmiştir) 19 mm çapında x 3 mm kalınlığında olan yuvarlak ferrit mıknatıs süsleme amacıyla kullanılabilir. 3 mm kalınlığındaki manyetik paspastan üretilmiştir. Kendi imalatımız olup çeşitli projelerinizde kullanılabilir. Kullanım alanı çok ..
0,50 TL
20 mm Çapında Kömür Siyah Süsleme Mıknatısı Mıknatıslarımız Y30 kalite değil Y35 daha kaliteli ve güçlü olan modellerdir. Ferrit mıknatıs araştırırken buna dikkat ediniz. 20 mm çapında x 3 mm kalınlığında olan yuvarlak süs mıknatısı çeşitli birçok süsleme hizmetlerinde kullanı..
0,60 TL
Ø17x3 mm Kömür Siyah Süsleme Mıknatısı 17 mm çapında x 3 mm kalınlığında olan yuvarlak ferrit mıknatıs süsleme amacıyla kullanılabilir. Seramik mıknatıslar oksit mıknatıs olarak da isimlendirilir. Kullanım alanı çok geniş olan bu ferrit süs mıknatısı hobi amacıyla çok sık tercih edil..
0,51 TL
Mıknatıslı Plaka, Müşterilerimizden Gelen Videolar Aşağıdaki videoları izleyerek hem ürün hakkında bilgi edinebilir hem mıknatıslı plaka montajına dair detayları bulabilirsiniz. Aklınıza takılan sorularda Whatsapp destek hattımıza yazabilirsiniz.   @magneteksanmakine Müşterimizden gele..
342,67 TL
40x20x5 mm Ferrit Y35 Kalite Mıknatıs Seramik mıknatıs 300 Oksit 40x20x5 mm ferrit mıknatıs birbirine çarptırılmamalıdır. Hassas yapıda olan bu siyah mıknatıslar dikkatli kullanıldığı sürece bir hasar almaz. Dış ortama karşı dayanıklı kaplaması olsa da darbelerde ve çarptırmada hasar..
8,85 TL
100x100x20 mm Ferrit Y35 Kalite Mıknatıs Çok Güçlü Seramik 300 Oksit 100x100x20 mm ferrit mıknatıs süper güçlü ve çok dikkatli kullanılmalıdır. Dış ortama karşı dayanıklı kaplaması olsa da darbelerde ve çarptırmada hasar alabilir. Birden fazla alımlarda birbirine çarptırılmamalıdır. Birbirinden ay..
199,17 TL
40x20x10 mm Y35 Dikdörtgen Ferrit - Seramik Mıknatıs   4 cm (40 mm) uzunluğunda ve 2.5 cm (25 mm) genişliğinde olan bu dikdörtgen ferrit mıknatısımız 1-3 kg arası çekim gücü sunar. Ferrit mıknatıs diğer adıyla oksit (300 oksit) mıknatıslar demir oksit, baryum veya stronsiyum elementlerin..
11,80 TL
100x50x25 mm Y35 Seramik - Kömür Mıknatıs 100 mm (10 cm) uzunluğunda x 50 mm (5 cm) genişliğinde x 25 mm (2.5 cm) kalınlığında olan bu dikdörtgen ferrit mıknatısımız 5-10 kg arası çekim gücü sunar. Seramik mıknatıslar oksit mıknatıs olarak da isimlendirilir. Bu Y35 kömür mıknatıslar demir oksit, ba..
186,40 TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 172 (15 Sayfa)

Mıknatıs Çeşitleri

Mıknatıslar, bazı özel özelliklere sahip olup doğanın şaşırtıcı cisimleri arasındadır. Demir ve nikel içeren belirli malzeme türlerini kendisine çekebilen veya itebilen manyetik bir alan oluşturan ya da yaratan cisimlerdir. Bu has özellikleri sebebi ile, mıknatıslar çeşitli endüstriyel alanlar için kullanılır. Mıknatıslar, farklı tür elementlerden yapılmıştır. Başka bir deyişle, tüm mıknatıslar aynı cisimlerden yapılmaz. Kompozisyon ve manyetizma değerlerine bakarak mıknatıslar parçalanabilir ve üç farklı tipte kategorize ayrılabilir. Kalıcı mıknatıslar, geçici mıknatıslar ve elektromıknatıslar herkes tarafından bilinen 3 mıknatıs türüdür. Her bir türün kendine özel has özellikleri vardır.


Çok Güçlü Mıknatıs Çeşitleri

Neodyum kalıcı mıknatıslar, mıknatıslandıktan sonra manyetik özelliklerini koruyabilen mıknatıslardır. Temel olarak, bilinen dört ana tip kalıcı mıknatıs türü vardır. Neodimyum Demir Bor (NdFeB), Samaryum Kobalt (SmCo), Alnic, Seramik veya Ferrit. Bunlar arasında en güçlü mıknatıs çeşidi ise neodyum mıknatıslardır. Temel olarak N35 sınıfına sahip bir neodim mıknatıs 80°C sıcaklığa kadar dayanabilir. En güçlü neodyum mıknatıs çeşitleri için bu kategorimizi takip edin ve delikli, dikdörtgen, havşalı modellerimizi inceleyin. Firmamız bu konuda uzmanlaşmış olarak size her ürünün özelliklerini detaylı olarak sunmaktadır.


Neodyum Mıknatıs Çeşitleri

Neodyum mıknatıslar, nadir toprak elementlerinden biri olan neodimyum, demir ve borun birleşimiyle oluşan güçlü bir mıknatıs türüdür. Bu mıknatıslar, manyetik alanlarının büyüklüğü ve dayanıklılığı nedeniyle birçok endüstriyel uygulamada kullanılır. Örneğin, hoparlörler, kulaklık sürücüleri, motorlar, jeneratörler, sabit disk sürücüleri, manyetik rezonans görüntüleme (MRI) cihazları, manyetik ayırıcılar ve diğer birçok cihazda kullanılırlar. Neodymium mıknatısların en büyük avantajı, küçük boyutlarına rağmen güçlü manyetik alanlar üretebilmeleridir. Ancak, kullanımı sırasında dikkatli olunmalıdır çünkü bu mıknatıslar oldukça kırılgandır ve ayrıca güçlü manyetik alanları nedeniyle ciddi yaralanmalara neden olabilirler.


Ferrit Mıknatıs Çeşitleri

Ferrit mıknatıslar diğer adıyla oksit mıknatıslar siyah renkte olup yuvarlak ve dikdörtgen çeşitlerini sitemizde bulabilirsiniz. Bu mıknatıslar sensörlerde, motorlarda, elektrik üretiminde sıklıkla kullanılır. En önemli özellikleri 220°C sıcaklığa dayanabilmeleridir. Güç olarak neodyumlara göre çok zayıf olsalar da yüksek sıcaklığa dayanıklı oldukları için tercih edilmekteler. Ferrit mıknatıs modelleri birçok endüstriyel uygulamada kullanılır. Örneğin, hoparlörler, kulaklık sürücüleri, motorlar, jeneratörler, sabit disk sürücüleri, manyetik rezonans görüntüleme (MRI) cihazları, manyetik ayırıcılar ve diğer birçok cihazda kullanılırlar. Bu ürünlerin kullanımı sırasında dikkatli olunmalıdır çünkü bu mıknatıslar oldukça kırılgandır ve ayrıca güçlü manyetik alanları nedeniyle elektronik cihazlara yaklaştırılmamalıdır.