Handheld Metal Pickup Magnet - Neodymium, Stainless - 135x105x27 mm
Handheld Metal Pickup Magnet - Neodymium, Stainless - 135x105x27 mm
$72.50
$100.00
27% 
With installments starting from $5.03!
- Stock: In Stock
- Model: MGK-PL-27
- Category: El Mıknatısları
| Stock | : | In Stock |
| Model | : | MGK-PL-27 |
| Category | : | El Mıknatısları |
| Quantity | Pack Price | Unit Price | |
|---|---|---|---|
| 3 Quantity | $288.00 | $96.00 | |
| 6 Quantity | $552.00 | $92.00 | |
| 9 Quantity | $792.00 | $88.00 | |
| 12 Quantity | $1,008.00 | $84.00 | |
| 15 Quantity | $1,200.00 | $80.00 |
Please contact us for larger quantities.
Product Added to Cart
Handheld Metal Pickup Magnet - Neodymium, Stainless - 135x105x27 mm
If you have questions about the product, you can contact our team before purchasing.
Product Added to Wishlist
Handheld Metal Pickup Magnet - Neodymium, Stainless - 135x105x27 mm
The product has been saved to your list so you can access it later. You can turn the product into an order at any time by going to the favorites area. Have fun shopping.
3 days in delivery!
Delivery by 08 April 2026 Wednesday at the latest.
WhatsApp Support
El Tipi Portatif Hurdacı Mıknatısı
Neodyum çok güçlü mıknatıslardan ürettiğimiz portatif metal toplama mıknatısları paslanmaz sacdan üretilir. 50-75 kg arası çekim gücü sunar. Bu değer blok malzemede ve pürüzsüz malzemede kendini gösterir.
Üretimini yaptığımız hurda taşıma mıknatısları portatif yapıdadır. Çalışma alanlarınızda, sanayi ortamlarında yerde bulunan ufak miktarda metalleri toplar. Genellikle ufak miktarda metaller için kullanılsa da talep edilirse büyük ebatlarda güçlü hurda mıknatısları üretilebilir.
İsteklerinize göre bu çekim gücü artırılabilir. Bizlerle iletişime geçip taleplerinizi oluşturabilirsiniz.
Specifications
| Dimensions | |
| Width | 101-125 mm |
| Length | 126-150 mm |
| Height | 27 mm |
| Magnet Properties | |
| Coating | None |
| Color | Gray |
| Gaussian Value | 3000-4000 Gaussian |
| Magnet Attraction Distance | 0-5 cm |
| Shape | Rectangular |
| Strenght | 50-75 kg |
| Tolerance | ± 0,1 mm |
| Grade | N35 |
| Max. Operating Temperature | 80°C |
| Magnet Type | Neodymium (NdFeB) |
| Material Properties | |
| Coating | Paint |
| Color | Red |
| External Material Feature | Stainless |
| Tolerance | ± 0,1 mm |
| Exterior Material Quality | 304 Quality Stainless |
| Sealing | Yes |