10000 Gauss Clothing Alarm Removal Magnet (Only Corporate Members Can Purchase)
KDV: Fiyatlara %20 KDV dahildir
Minimum Sipariş: 1 Adet ve Üzeri Sepete Ekle
- Stock: Sadece Teklif
- Model: MGK-KS-3
- Category: Özel Neodyum Mıknatıslar
| Stock | : | Sadece Teklif |
| Model | : | MGK-KS-3 |
| Category | : | Özel Neodyum Mıknatıslar |
10000 Gauss Clothing Alarm Removal Magnet (Only Corporate Members Can Purchase)
10000 Gauss Clothing Alarm Removal Magnet (Only Corporate Members Can Purchase)
Easy-to-Mount Table-Mounted Clothing Alarm Remover Magnet
The alarm remover magnet, which is usually used in clothing and clothing stores, is made up of very strong and multipolar Neodymium magnets. This clothing alarm remover, which has a steel outer casing, can be easily mounted on a table or wooden floor as shown below.

The alarm disabler magnet is more commonly preferred in the following areas:
- In homes,
- In workplaces
- In supermarkets,
- In clothing stores
- In tailors
- In CD and DVD manufacturers
- Cigarettes, wine etc. for sellers
Our Alarm Remover Models
The alarm disrupters we offer in 3 different powers and their power values are as follows.

10000 Gauss offers exceptional separation power. The product comes with 2 connection points as shown in the photo. You can easily start using it after fixing it to a floor. Or you can use it on your own.
You can buy these clothes removal magnets by contacting our company, which produces all kinds of magnetic systems.
NOTE: PLEASE CONTACT US BEFORE PURCHASING. THE PRODUCT DOES NOT REMOVE ALL ALARMS. IF YOUR LOCATION IS NEARBY, COME WITH YOUR ALARM AND TEST IT. For products shipped via courier after your order, if they are not opened, the product cannot be returned. ONLY CORPORATE MEMBERS CAN PURCHASE. THE INVOICE WILL BE ISSUED TO THE CORPORATE MEMBER. Our individual sales are not available for this product.
| Dimensions | |
| Diameter | 74 mm |
| Height | 35 mm |
| Connection | |
| Connection Type2 | Female |
| Connection Diameter | 5 mm |
| Connection Length | 5 mm |
| Magnet Properties | |
| Coating | Zinc (Zn) |
| Color2 | Gray |
| Gaussian Value | 10000-12000 Gaussian |
| Shape | Round |
| Strenght | 50-75 kg |
| Grade | N52 |
| Max. Operating Temperature | 80°C |
| Magnet Type | Neodymium (NdFeB) |
| Material Properties | |
| External Material Feature2 | Steel |
| Exterior Material Quality | ST37 |