Ø20x8 mm Neodymium Female Pot Magnet - 420 Quality Stainless Steel
Ø20x8 mm Neodymium Female Pot Magnet - 420 Quality Stainless Steel
$7.48
With installments starting from $0.52!
- Stock: In Stock
- Model: MGK-P-6
- Category: Neodyum Pot Mıknatıslar
| Stock | : | In Stock |
| Model | : | MGK-P-6 |
| Category | : | Neodyum Pot Mıknatıslar |
| Quantity | Pack Price | Unit Price | |
|---|---|---|---|
| 25 Quantity | $179.40 | $7.18 | |
| 50 Quantity | $343.85 | $6.88 | |
| 100 Quantity | $657.80 | $6.58 | |
| 250 Quantity | $1,569.75 | $6.28 | |
| Stok Yok! | 500 Quantity | $2,990.00 | $5.98 |
Please contact us for larger quantities.
Product Added to Cart
Ø20x8 mm Neodymium Female Pot Magnet - 420 Quality Stainless Steel
If you have questions about the product, you can contact our team before purchasing.
Product Added to Wishlist
Ø20x8 mm Neodymium Female Pot Magnet - 420 Quality Stainless Steel
The product has been saved to your list so you can access it later. You can turn the product into an order at any time by going to the favorites area. Have fun shopping.
3 days in delivery!
Delivery by 07 April 2026 Tuesday at the latest.
WhatsApp Support
20 mm Dişi Cıvata Delikli Neodyum Pot Mıknatıs - 10 kg Güç
420 kalite paslanmaz pot mıknatıs 20 mm çapında olup neodyum mıknatıs kullanılarak üretildi. Bu dişi bağlantılı pot mıknatıs küçük olmasına rağmen 10 kg taşıma gücüne sahiptir. İstediğiniz ebatta firmanıza özgü olarak üretim sağlayabiliriz.
Neodyum mıknatıslar bilindiği üzere doğadaki en güçlü mıknatıslardır. İstediğiniz bağlantı şekline sahip paslanmaz kaplı pot mıknatıs için iletişime geçiniz. Tutamaklı, paslanmaz saplı veya alüminyum saplı pot mıknatıs veya kancalı, erkek bağlantılı da üretebiliriz.
| Stok No. | D | H | h | M | Güç | Ağırlık | ||
| mm | mm | mm | Kg | N | Lbs | g | ||
| MGK-P-0 | 10 | 8 | 3 | M4 | 2 | 25 | 6 | 3 |
| MGK-P-0 | 13 | 8 | 3 | M5 | 3 | 30 | 7 | 5 |
| MGK-P-0 | 16 | 8 | 3 | M6 | 6 | 60 | 13 | 8 |
| MGK-P-6 | 20 | 10 | 4 | M6 | 10 | 100 | 22 | 15 |
| MGK-P-7 | 25 | 10 | 4 | M8 | 15 | 150 | 33 | 27 |
| MGK-P-0 | 32 | 15 | 5 | M8 | 25 | 250 | 55 | 42 |
| MGK-P-0 | 40 | 15 | 7 | M8 | 35 | 350 | 77 | 80 |
| MGK-P-0 | 48 | 15 | 8 | M8 | 60 | 590 | 135 | 135 |
| MGK-P-11 | 60 | 20 | 8 | M10 | 100 | 980 | 220 | 260 |
| MGK-P-12 | 70 | 20 | 8 | M10 | 125 | 1225 | 275 | 300 |
| MGK-P-13 | 80 | 20 | 8 | M10 | 150 | 1470 | 330 | 350 |
Ürün Teknik Özellikleri
- Çap: 20 mm
- Kalınlık: 10 mm
- İç delik çapı: 6 mm
- İç delik uzunluk: 5 mm
- Mıknatıs tipi: Neodyum
- Kalite: N35
- Kaplama: Çinko
- Maks sıcaklık: 80°
- Çekim gücü: Maks 10 kg
Specifications
| Dimensions | |
| Diameter | 20 mm |
| Height | 8 mm |
| Connection | |
| Connection Type | Female |
| Magnet Properties | |
| Coating | Nickel (Ni) |
| Color | Gray |
| Gaussian Value | 6000-7000 Gaussian |
| Magnet Attraction Distance | 0-5 cm |
| Shape | Round |
| Strenght | 3-5 kg |
| Tolerance | ± 0,1 mm |
| Grade | N35 |
| Max. Operating Temperature | 80°C |
| Magnet Type | Neodymium (NdFeB) |
| Material Properties | |
| Coating | None |
| Color | Gray |
| Complete Stainless | Yes |
| External Material Feature | Steel |
| Tolerance | ± 0,1 mm |
| Exterior Material Quality | 402 Kalite Paslanmaz |
| Sealing | Yes |