Clothing Alarm Remover Magnet (Only Corporate Members Can Purchase)
KDV: Fiyatlara %20 KDV dahildir
Minimum Sipariş: 1 Adet ve Üzeri Sepete Ekle
- Stock: In Stock
- Model: MGK-KS-1
- Category: Özel Neodyum Mıknatıslar
| Stock | : | In Stock |
| Model | : | MGK-KS-1 |
| Category | : | Özel Neodyum Mıknatıslar |
Clothing Alarm Remover Magnet (Only Corporate Members Can Purchase)
Clothing Alarm Remover Magnet (Only Corporate Members Can Purchase)
Clothes Alarm Remover Magnet - 5300 Gauss
The alarm remover magnet, which is usually used in clothing and clothing stores, is made up of very strong and multipolar Neodymium magnets. This clothing alarm remover magnet, with its steel outer casing, is mostly preferred in the following areas:
- In homes,
- In workplaces
- In supermarkets,
- In clothing stores
- At the Tailors
- CD, DVD manufacturers
- Cigarettes, wine etc. for sellers
The alarn remover magnet with a magnetic power of 5300 Gauss offers exceptional separation power. The product comes with 2 connection points as shown in the photo. You can easily start using it after fixing it to a floor. Or you can use it on your own.
You can buy these clothes removal magnets by contacting our company, which produces all kinds of magnetic systems.
NOTE: PLEASE CONTACT US BEFORE PURCHASING. THE PRODUCT DOES NOT REMOVE ALL ALARMS. IF YOUR LOCATION IS NEARBY, COME WITH YOUR ALARM AND TEST IT. For products shipped via courier after your order, if they are not opened, the product cannot be returned. ONLY CORPORATE MEMBERS CAN PURCHASE. THE INVOICE WILL BE ISSUED TO THE CORPORATE MEMBER. Our individual sales are not available for this product.
| Dimensions | |
| Diameter | 72 mm |
| Height | 22 mm |
| Magnet Properties | |
| Coating | Nickel (Ni) |
| Color2 | Gray |
| Shape | Round |
| Strenght | 10-15 kg |
| Tolerance | ± 0,1 mm |
| Grade | N35 |
| Max. Operating Temperature | 80°C |
| Magnet Type | Neodymium (NdFeB) |
| Material Properties | |
| External Material Feature2 | Stainless |
| Exterior Material Quality | 304 Quality Stainless |