Ø15x1 mm N35 Neodymium Magnet (Diameter 15 mm x Thickness 1 mm)
KDV: Fiyatlara %20 KDV dahildir
Minimum Sipariş: 1 Adet ve Üzeri Sepete Ekle
- Stock: Sadece Teklif
- Model: MGK-NE-271
- Category: Yuvarlak Neodyum Mıknatıslar
| Stock | : | Sadece Teklif |
| Model | : | MGK-NE-271 |
| Category | : | Yuvarlak Neodyum Mıknatıslar |
| Quantity | Pack Price | Unit Price | |
|---|---|---|---|
| Stok Yok! | 100 Quantity | $25.27 | $0.25 |
Please contact us for larger quantities.
Ø15x1 mm N35 Neodymium Magnet (Diameter 15 mm x Thickness 1 mm)
Ø15x1 mm N35 Neodymium Magnet (Diameter 15 mm x Thickness 1 mm)
15 mm Diameter Neodymium Magnet - Very Strong
The super-strong neodymium magnet produced in 15 mm diameter and 1 mm thickness is coated with 1. Quality nickel. Compared to zinc coatings, nickel is much more durable and robust; our nickel-coated magnets do not darken or peel off. 15x1 mm neodymium magnets, despite their small size, can achieve very high carrying capacities. Please pay attention to your multi-menstrual purchases.
neodymium magnets (NdFeB) neodymium, iron and boron of an alloy of (Nd
Warnings
15x1 mm Neodymium Magnet with Gauss Measurement Report
Our magnets have Gauss certification and can be sent to you upon request with an extra fee. Our company provides Gauss measurement and certification services for all magnetic systems. Magnet AVM company manufactures magnetic equipment and magnets for many industries, including defense, automotive, public sector, food companies, and recycling to mining.
| Dimensions | |
| Diameter | 15 mm |
| Height | 1 mm |
| Magnet Properties | |
| Coating | Nickel (Ni) |
| Color | Gray |
| Gaussian Value | 2000-3000 Gaussian |
| Shape | Round |
| Strenght | 1-2 kg |
| Tolerance | ± 0,2 mm |
| Grade | N35 |
| Max. Operating Temperature | 80°C |
| Magnet Type | Neodymium (NdFeB) |