Menu
Your Cart

Ferrit Mıknatıslar

40x25x10 mm Y35 Dikdörtgen Ferrit - Seramik (Kömür) Mıknatıs   4cm (40 mm) uzunluğunda ve 2.5 cm (25 mm) genişliğinde olan bu dikdörtgen ferrit mıknatısımız 1-3 kg arası çekim gücü sunar. Ferrit mıknatıs diğer adıyla oksit (300 oksit) mıknatıslar demir oksit, baryum veya stronsiyum elementler..
8,31 TL
Toz Mıknatıs Nedir? Ne Amaçla Kullanılır?Mıknatıs tozu seramik ferrit mıknatısların toz halinde olduğu bir yapıdır. Demir oksit, kurşun oksitler olarak isimlendirilen ferrit mıknatıslar kristal kafes şekli hegzagonal yapıda olan seramik mıknatıslardır.Stransiyum hegzaferrit, BaO6Fe2O3 ve SrO6Fe..
399,00 TL
Manyetik Sensör Mıknatıs - Reed Switch Aç Kapa Mıknatısı İncelemiş olduğunuz sensör mıknatısı ferrit malzemeden üretilmiş olup "reed switch", manyetik sensör gibi aç kapa kontakları aktif eder. Mıknatıs sensöre yaklaştığında "reed switch" ana merkeze sinyal gönderir.Y35 Ferrit mıknatıslardan imal e..
20%
32,50 TL 40,83 TL
19x3 mm Süsleme Mıknatısı (Esnek Mıknatıstan Üretilmiştir) 19 mm çapında x 3 mm kalınlığında olan yuvarlak ferrit mıknatıs süsleme amacıyla kullanılabilir. 3 mm kalınlığındaki manyetik paspastan üretilmiştir. Kendi imalatımız olup çeşitli projelerinizde kullanılabilir. Kullanım alanı çok ..
0,50 TL
20 mm Çapında Kömür Siyah Süsleme Mıknatısı Mıknatıslarımız Y30 kalite değil Y35 daha kaliteli ve güçlü olan modellerdir. Ferrit mıknatıs araştırırken buna dikkat ediniz. 20 mm çapında x 3 mm kalınlığında olan yuvarlak süs mıknatısı çeşitli birçok süsleme hizmetlerinde kullanı..
0,60 TL
Ø17x3 mm Kömür Siyah Süsleme Mıknatısı 17 mm çapında x 3 mm kalınlığında olan yuvarlak ferrit mıknatıs süsleme amacıyla kullanılabilir. Seramik mıknatıslar oksit mıknatıs olarak da isimlendirilir. Kullanım alanı çok geniş olan bu ferrit süs mıknatısı hobi amacıyla çok sık tercih edil..
0,51 TL
40x20x5 mm Ferrit Y35 Kalite Mıknatıs Seramik mıknatıs 300 Oksit 40x20x5 mm ferrit mıknatıs birbirine çarptırılmamalıdır. Hassas yapıda olan bu siyah mıknatıslar dikkatli kullanıldığı sürece bir hasar almaz. Dış ortama karşı dayanıklı kaplaması olsa da darbelerde ve çarptırmada hasar..
8,85 TL
100x100x20 mm Ferrit Y35 Kalite Mıknatıs Çok Güçlü Seramik 300 Oksit 100x100x20 mm ferrit mıknatıs süper güçlü ve çok dikkatli kullanılmalıdır. Dış ortama karşı dayanıklı kaplaması olsa da darbelerde ve çarptırmada hasar alabilir. Birden fazla alımlarda birbirine çarptırılmamalıdır. Birbirinden ay..
199,17 TL
40x20x10 mm Y35 Dikdörtgen Ferrit - Seramik Mıknatıs   4 cm (40 mm) uzunluğunda ve 2.5 cm (25 mm) genişliğinde olan bu dikdörtgen ferrit mıknatısımız 1-3 kg arası çekim gücü sunar. Ferrit mıknatıs diğer adıyla oksit (300 oksit) mıknatıslar demir oksit, baryum veya stronsiyum elementlerin..
11,80 TL
100x50x25 mm Y35 Seramik - Kömür Mıknatıs 100 mm (10 cm) uzunluğunda x 50 mm (5 cm) genişliğinde x 25 mm (2.5 cm) kalınlığında olan bu dikdörtgen ferrit mıknatısımız 5-10 kg arası çekim gücü sunar. Seramik mıknatıslar oksit mıknatıs olarak da isimlendirilir. Bu Y35 kömür mıknatıslar demir oksit, ba..
186,40 TL
D32x18x6 mm Y35 Yuvarlak - Halka - Ferrit - Seramik (Kömür) Mıknatıs   32 mm çapında x 18 mm iç çapında x 6 mm kalınlığında olan bu yuvarlak ferrit mıknatısımız 1-3 kg arası çekim gücü sunar. Ferrit mıknatıs diğer adıyla oksit (300 oksit) kömür mıknatıslar demir oksit, baryum veya s..
27,50 TL
Ø35xØ18x6 mm Kömür Siyah Yuvarlak Halka Mıknatıs 35 mm çapında x 18 mm iç çapında x 6 mm kalınlığında olan yuvarlak halka ferrit mıknatıs. Seramik mıknatıslar oksit mıknatıs olarak da isimlendirilir. Bu Y35 kömür mıknatıslar demir oksit, baryum veya stronsiyum elementlerind..
26,53 TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 46 (4 Sayfa)

Ferrit & Oxit Kömür Mıknatıs Çeşitleri ve Fiyatları

Ferrit kömür mıknatıslar artık nerede ise her yerde adını duyurmayı başardı. Ferrit mıknatıs türleri son zamanlarda oldukça fazla sattı. Bu mıknatıs türü özellikleri ile ön plana çıkıyor. Bütün gıda firmalarında ve çeşitli fabrikalarda kullanılmakta olan bu ferrit mıknatıs türü insanlar tarafından hep olumlu yorumlar ve fikirler almaktadır. Ferrit mıknatısları (300 Oksit) demir oksit, baryum veya stronsiyum bileşiklerinden meydana gelmekle beraber fazla seramik işleme teknolojisi ile oluşturulan manyetik ürünlerdir. Silindir, kare – dikdörtgen, halka ve özel değişik şekillerde üretilmektedir. Standart maksimum sıcaklık dayanımı 250°C’dir. Ferrit mıknatıs türlerinin özellikle gerçekten insanları cezbetmektedir.


Kömür Mıknatıslar (Y35) Nerelerde Kullanılır?

Kömür mıknatıslar yani Y35 mıknatıslar pek çok gıda firmalarında ve fabrikalarda kullanıldığını söylemiştik. Ayrıca bu ferrit mıknatıslarının paslanmaz ve gücünü yitirmeyen özelliği olduğu için hem gıda firmalarına hem de diğer bütün fabrikalara uzun yıllar hizmet verebilir. Ferrit Y35 kalite türü mıknatıs çeşitleri hakkında dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Bunlardan bazıları; ferrit mıknatıs türleri ile kesinlikle ateşe yaklaşmamalı ve ateşe atıp yakmamak gerekir. Çünkü ferrit mıknatıslarının içinden zehirli gazlar ortaya saçılabilir. Bu durumda da insanlar bu zehirli olan gazlardan kolay ve hızlı bir şekilde etkilenebilir. Bu durumda da insanlar bu zehirli gazlar sebebi ile ciddi sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilir. Ayrıca bu mıknatıs türleri ile kalp pili ve diğer ciddi rahatsızlıklara sahip olan kişilere yaklaşmamak gerekir.


Seramik Mıknatıs (Siyah) Çeşitleri

Siyah mıknatıslar diğer adıyla seramik mıknatıs modelleri işlenerek üretilir. Çekim güçleri neodyumlara göre düşük ancak çok daha ekonomik seramik işleme mıknatıslardır. Süsleme amacıyla birçok hobi işinde tercih edilmektedir. Buzdolabı magnetleri, nikah, sünnet düğünü magnetleri gibi birçok hobide kullanılır. Ferrit Y35 kalite türü mıknatıs çeşitleri hakkında dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Bunlardan bazıları; ferrit mıknatıs türleri ile kesinlikle ateşe yaklaşmamalı ve ateşe atıp yakmamak gerekir. Çünkü ferrit mıknatıslarının içinden zehirli gazlar ortaya saçılabilir. Bu durumda da insanlar bu zehirli olan gazlardan kolay ve hızlı bir şekilde etkilenebilir. Bu durumda da insanlar bu zehirli gazlar sebebi ile ciddi sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilir. Ayrıca bu mıknatıs türleri ile kalp pili ve diğer ciddi rahatsızlıklara sahip olan kişilere yaklaşmamak gerekir.