Menu
Your Cart

Manyetik Filtreler

Komple Paslanmaz ve Sızdırmaz Neodyum Manyetik Filtre - İstanbul Neodyum barlı ve mıknatıslı manyetik filtrelerimiz kendi imalatımız olup firmamız İstanbulda'dır. Standart olarak 80°C sıcaklığa kadar çalışabilir. Tercihe bağlı olarak yüksek sıcaklığa 150°C dayanıklı üretim sağlayabiliriz. Gı..
0,00 TL
Yüksek Sıcaklığa Dayanıklı Komple Paslanmaz Neodyum Manyetik Filtre, SH Mıknatıslı Neodyum mıknatıslı manyetik filtreler standart olarak 80°C sıcaklığa kadar çalışabilir. İncelediğiniz N35SH kalite mıknatıslı manyetik filtre ise 150°C sıcaklığa kadar dayanabilir. Özel olarak talep üzerine üret..
0,00 TL
Cidarlı, Yüksek Sıcaklığa Dayanıklı Manyetik Filtre Gıda firmalarının kullanımına uygun olan bu mıknatıslı cidarlı manyetik filtre seperatör 150°C sıcaklığa dayanıklı ve kendi üretimimizdir. Firmanıza özel ebatlarda ve özelliklerde üretimimiz bulunmaktadır. Gıda sertifikalı olarak teslim edilmekted..
0,00 TL
Sıvı Yağ Üretim Hatları İçin  DN65 Çapında Neodyum Manyetik Filtre DN65 – 2 1/2″ Manyetik mıknatıslı filtre sıvı yağ imalatı yapan fabrikalar için üretildi. Bu manyetik seperatörler gıdaların metal ayrıştırma işlemlerinde kullanılır. Sıvı yağ üretim hatları için neodyum man..
0,00 TL
Çikolata Fabrikaları İçin Paslanmaz Neodyum Manyetik Filtre Çikolata üretim hatları için uygun olan bu mıknatıslı manyetik filtre seperatörler tarafımızdan sertifikalı olarak teslim edilmektedir. Birçok gıdanın metal ayrıştırma işlemlerinde güvenle kullanılır. Çikolata fabrikası imalat iç..
0,00 TL
DN80 – 3” Hijyenik Neodyum Manyetik Filtre Özellikleri Manyetik filtrelerimiz ürünlerinizdeki metal parçalarını veya tozlarını temizlemek için kullanılır. Ürünlerinizin metallerden arınmasını sağlar. Bu sayede makinelerinizin de sağlığını korumuş olur. Kolay montaj yapılabilen ürünlerimiz sızdırm..
0,00 TL
DN65 – 2 1/2” Hijyenik Neodyum Manyetik Filtre Özellikleri Manyetik filtrelerimiz ürünlerinizdeki metal parçalarını veya tozlarını temizlemek için kullanılır. Ürünlerinizin metallerden arınmasını sağlar. Bu sayede makinelerinizin de sağlığını korumuş olur. Kolay montaj yapılabilen ürünlerimiz sız..
0,00 TL
DN50 – 2” Giriş Çıkışlı, Nipel ve Manşonlu Manyetik Filtre ÖzellikleriManyetik filtrelerimiz ürünlerinizdeki metal parçalarını veya tozlarını temizlemek için kullanılır. Ürünlerinizin metallerden arınmasını sağlar. Bu sayede makinelerinizin de sağlığını korumuş olur. Kolay montaj yapılabilen ürünler..
0,00 TL
DN32 – 1 1/4″ Hijyenik Neodyum Manyetik Filtre Özellikleri Manyetik filtrelerimiz ürünlerinizdeki metal parçalarını veya tozlarını temizlemek için kullanılır. Ürünlerinizin metallerden arınmasını sağlar. Bu sayede makinelerinizin de sağlığını korumuş olur. Kolay montaj yapılabilen ürünl..
0,00 TL
DN25 – 1” Hijyenik Neodyum Manyetik Filtre Özellikleri Manyetik filtrelerimiz ürünlerinizdeki metal parçalarını veya tozlarını temizlemek için kullanılır. Ürünlerinizin metallerden arınmasını sağlar. Bu sayede makinelerinizin de sağlığını korumuş olur. Kolay montaj yapılabilen ürünlerimiz sızdırm..
0,00 TL
DN20 – 3/4″ Hijyenik Neodyum Manyetik Filtre Özellikleri Manyetik filtrelerimiz ürünlerinizdeki metal parçalarını veya tozlarını temizlemek için kullanılır. Ürünlerinizin metallerden arınmasını sağlar. Bu sayede makinelerinizin de sağlığını korumuş olur. Kolay montaj yapılabilen ürünlerimiz sızdı..
0,00 TL
DN15 – 11/2″ Hijyenik Neodyum Manyetik Filtre Özellikleri Manyetik filtrelerimiz ürünlerinizdeki metal parçalarını veya tozlarını temizlemek için kullanılır. Ürünlerinizin metallerden arınmasını sağlar. Bu sayede makinelerinizin de sağlığını korumuş olur. Kolay montaj yapılabilen ürünlerimiz sızd..
0,00 TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 16 (2 Sayfa)

Manyetik Filtreler

Manyetik filtreler, sıvı ve yarı sıvı ürünlerdeki, gıdalardaki metalleri filtrelemek için kullanılır. Genellikle haznenin, boşaltma portunun ve nakliye boru hattının içine veya dışına kurulur. Malzeme manyetik filtreden geçtiğinde, demir parçaları manyetik yüzey üzerinde sıkıca tutunur. Böylece malzemeyi etkili bir şekilde arındırır ve aşağı akış ekipmanının güvenliğini korur.


Farklı viskoziteye sahip manyetik filtre, malzemeyi temiz tutmak ve sonraki üretim ekipmanını korumak için tasarlanmıştır. Demirli içerikleri ve diğer ferromanyetik parçacıkları giderir. Genellikle boya, kimyasal çamur, şeker, reçel, yağ ve çikolata gibi akışkan ya da yarı akışkanlarda kullanılır. Cihaz üzerine sabitlenmiş manyetik çubuklardan oluşan bir ana yapısı vardır. Bu çubuklar, aynı zamanda sökülebilirdir. 


Kullanım alanına bağlı olarak, çubuklar, neodyum veya ferrit (seramik) mıknatıslarından yapılır. Yüzeydeki küçük demirli içerikler, bu manyetik çubuklardan sıvı veya yarı akışkan aktığında tutulur. Manyetik filtreler, tozlarda, partiküllerde, sıvılarda ve gaz halindeki malzemelerde bulunan ince demir tozlarını filtrelemek için yaygın olarak kullanılır. Ürün temizliği, düzenli bir şekilde sağlanır. Mikron boyuttaki partiküllerin ayrıştırılmasında kullanılan bu ürünler, paslanmaz çeliktir. 


Manyetik Filtre Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Manyetik filtrasyon, metal içeren, paramanyetik ve öğütücü ortam kirliliğinin söz konusu olduğu her ortamda kullanılabilen bir yöntemdir. Manyetik filtre, bu tür filtrelemeyi kolay ve etkili hale getirir. Aslında, filtreler dolduğunda basitçe temizlenebilir ve yeniden kullanılabilir. Manyetik filtre, yüksek yoğunluklu filtre mıknatıslarının kullanımıyla çalışır. Filtre, sıvı ürünlerin akış yönü içinde istenilen yere kurulur. 


Akış, yüksek yoğunluklu filtre mıknatısları tarafından oluşturulan manyetik alanın etrafına yönlendirilir ve herhangi bir demirli parçacık manyetik bir tuzakta yakalanır. Filtre daha sonra çıkarılabilir. Filtrenin yeniden kullanılabilmesi için yakalanan parçacıklar filtreden yıkanır. Proses endüstrilerinde kullanım için birçok manyetik filtre konfigürasyonu vardır. Bu filtreler, hızlı yıkama için manyetik bir tapa şeklinde olabilir. 


Bir manyetik filtrenin diğer bir yaygın biçimi, parçacıkların manyetize edilmiş belirli yuvalardan aktığı ve böylece düzenli akışın kesintiye uğramadığı akış konfigürasyonudur. Üçüncü bir yaygın manyetik filtrasyon türü, metalik parçacıkları çıkarmak için tanklara ve filtre kutularına uzanan çubuk mıknatıstır. Manyetik filtrasyon, çeşitli endüstriler için önemli sıvılardan metal parçacıklarının uzaklaştırılmasını sağlayan çevre dostu, uygun maliyetli ve verimli bir yoldur. 

Manyetik filtreler ve filtrasyon sistemleri birçok farklı endüstride ve uygulamada kullanılmaktadır. Kullanıldığı birkaç ürün ve uygulama şunlardır:

 • Hidrolik yağlar
 • Sıvı kimyasallar
 • Manuel ve CNC makineleri
 • Sıvı farmasötik ürünler
 • Süt, yağ, erimiş çikolata, şeker, reçel, boya
 • Yağlayıcılar
 • Sıvı gıda ürünleri
 • Frezleme işlemleri
 • Pompa koruması
 • Lazer kesim işlemleri
 • Soğutma sıvıları
 • Seramikler


Yukarıdaki liste, kapsamlı bir liste değildir. Manyetik filtreler, metal ayrıştırmanın önemli olduğu hemen her ortamda kullanılabilir. Bazı kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

 • Kamu ve kurumlar 
 • Fabrikalar ve üretim tesisleri
 • Güvenlik merkezleri
 • Ticaret merkezleri
 • Ofisler
 • Büyük ve yüksek katlı konutlar
 • Sağlık birimleri
 • Eğitim binaları
 • Spor kompleksleri
 • Sanayi bölgeleri


Özel Manyetik Filtre İmalatı

Yukarıdaki ürün ve sektörlerin yanı sıra, manyetik filtre diğer birçok sıvı bazlı sistemin önemli bir bileşenidir. Ortamdaki kirleticileri veya yabancı maddeleri temizleme süreci, olumsuz sonuçların oluşmasını önlemek için hayati önem taşır. Metal parçacıkların sıvılarınız için risk oluşturduğu herhangi bir sistem için manyetik filtreler ideal bir çözümdür. Magneteksan tarafından, DN giriş çıkış çaplarına göre çeşitlilik gösteren manyetik filtreler üretilir. 


Manyetik filtrelerimiz tamamen yerli üretimdir. Firmamız, DN40, DN60, DN100 gibi ebatlarda, flanş veya nipel bağlantılı üretim sağlar. Bununla birlikte Mıknatıs AVM, firmaların istedikleri ebat ve güçte özel manyetik filtre üretebilir. Özel manyetik filtre imalatı, isteğe göre yüksek sıcaklık ve basınca dayanacak biçimde de yapılabilir. Firmamızın farklı modelleri mevcuttur. Modellerimiz, otomatik, sistem çalışırken kesintisiz ve kolay temizlenebilirdir. Yine isteğe göre manuel temizlemeli üretilebilir.

 

Ayrıca, manyetik filtreleri kılıflı ve kılıfsız olarak isteğe göre tasarlayabilmekteyiz. Manyetik çubukların bağlı bulunduğu gövde çapı 3”, 4”, 5” ve 6” çaplarında, isteğe göre üretilir. Kılıf içinde kullandığımız neodyum mıknatıslar, çok yüksek akı gücüne sahiptir. Bu güç, 10000 – 11000 Gauss civarı akı gücüdür.  Şaşırtmalı olarak yatay ve dikey hatlara giriş ve çıkış ölçüsüne göre üretim yapabiliriz. Ürünlerimiz, maksimum 100°C sıcaklıklarda sızdırmazlık özelliğindeki EPDM o-ring contalar ile desteklenerek üretilir.


Manyetik filtrelerimiz, öncelikle gıda sektörü için paslanmaz çelikten imal edilir. Manyetik filtrelerimizin asidik ve bazik ortamlardaki çubuk mıknatıslarının kılıfı 316L ve 304 kalite paslanmaz çeliktendir. Sağlık açısından idealdir, montajı kolaydır.  İster granül, ister toz, ister sıvı ürünler olsun, Mıknatıs AVM manyetik filtre yelpazesinde, demirli safsızlıkları gidermek için daima uygun çözüm bulunur. Üretim akışınıza uygun sunabileceğimiz en popüler çözümlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  


Manyetik Filtre Çeşitleri

Şu anda, en yaygın manyetik filtreler gıda firmalarının kullandığı hijyenik manyetik filtrelerimizdir. Komple paslanmaz ve sızdırmaz filtrelerimiz birçok gıda firması tarafından kullanılmaktadır.

 

Manyetik filtre çeşitleri, takıldıktan sonra kullanım ömrü boyunca başka hiçbir masrafa gerek duymaz.  Gelecekteki masraflardan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda elden çıkarma maliyetlerinden de tasarruf ettirir. Toplanan kirlilik tamamen geri dönüştürülebilir.

Ürünlerimiz, minimum işletme maliyeti ve verimliliği engellememe gibi özelliklere de sahiptir.

 

Mıknatıs AVM manyetik filtre çeşitlerinden en önemlileri şunlardır: 

 • Cidarlı Mıknatıslı 
 • Kılıflı Otomatik Temizlemeli Manyetik Filtre
 • DN40 Cidarlı (Neodyum)
 • DN65 Mıknatıslı 
 • DN25 Giriş Çıkışlı 
 • DN100 Manyetik Filtre
 • DN65 Giriş Çıkışlı (Sıvı Yağ Fabrikaları için)
 • Hijyenik Mıknatıs Manyetik Filtre