Menu
Your Cart

Yuvarlak Ferrit Mıknatıslar

44x45 mm Ferrit Ark Mıknatıs
Yeni
Y35 Ferrit Ark Mıknatıs, Motor Mıknatısı (1 Adet Fiyatıdır) Ferrit ark mıknatısı, stronsiyum, baryum, manganez, nikel ve çinko gibi bir veya daha fazla ek metalik elementin küçük oranlarıyla karıştırılarak elde edilir. İçerik olarak ise büyük oranlarda demir (III) oksit (Fe2O3, pas) karıştırıl..
0,00 TL Vergiler Hariç:0,00 TL
52,5x36,5 mm Motor Mıknatısı, Ark Mıknatıs
Yeni
Y35 Ferrit Ark Mıknatıs, Motor Mıknatısı (1 Adet Fiyatıdır) Ferrit ark mıknatısı, stronsiyum, baryum, manganez, nikel ve çinko gibi bir veya daha fazla ek metalik elementin küçük oranlarıyla karıştırılarak elde edilir. İçerik olarak ise büyük oranlarda demir (III) oksit (Fe2O3, pas) karıştırıl..
0,00 TL Vergiler Hariç:0,00 TL
Yaratıcı Projeleriniz İçin İdeal Malzeme Demir tozu, birçok endüstriyel uygulama ve yaratıcı projeler için önemli bir malzemedir. Sitemizde, yüksek kaliteli demir tozu seçeneklerimizle size özel çözümler sunuyoruz.   Demir Tozu Nedir? Demir tozu, saf demir elementinin ince bir toz haline ..
199,00 TL Vergiler Hariç:165,83 TL
Toz Mıknatıs Nedir? Ne Amaçla Kullanılır?Mıknatıs tozu seramik ferrit mıknatısların toz halinde olduğu bir yapıdır. Demir oksit, kurşun oksitler olarak isimlendirilen ferrit mıknatıslar kristal kafes şekli hegzagonal yapıda olan seramik mıknatıslardır.Stransiyum hegzaferrit, BaO6Fe2O3 ve SrO6Fe..
478,80 TL Vergiler Hariç:399,00 TL
10x10 mm Y35 Ferrit Hobi Mıknatısı 10 mm çapında x 10 mm kalınlığında olan yuvarlak ferrit mıknatıs süsleme amacıyla olduğu gibi çeşitli projelerde de kullanılabilir. Farkını Y35 olarak gösterir. Standart seri olan Y30 ferrit mıknatıs türüne göre daha yüksek Gauss ve güç sunar.&..
3,60 TL Vergiler Hariç:3,00 TL
10x5 mm Y35 Ferrit Süsleme Mıknatısı (10 mm Çap) 10 mm çapında x 5 mm kalınlığında olan yuvarlak ferrit mıknatıs süsleme amacıyla olduğu gibi çeşitli projelerde de kullanılabilir. Farkını Y35 olarak gösterir. Standart seri olan Y30 ferrit mıknatıs türüne göre daha yüksek Gauss v..
2,40 TL Vergiler Hariç:2,00 TL
Ø12x2 mm Kömür Siyah Süsleme Mıknatısı 12 mm çapında x 2 mm kalınlığında olan yuvarlak ferrit mıknatıs süsleme amacıyla kullanılabilir. Seramik mıknatıslar oksit mıknatıs olarak da isimlendirilir. Kullanım alanı çok geniş olan bu ferrit süs mıknatısı hobi amacıyla çok sık tercih edil..
1,68 TL Vergiler Hariç:1,40 TL
Ø15x3 mm Kömür Siyah Süsleme Mıknatısı 15 mm çapında x 3 mm kalınlığında olan yuvarlak ferrit mıknatıs süsleme amacıyla kullanılabilir. Seramik mıknatıslar oksit mıknatıs olarak da isimlendirilir. Kullanım alanı çok geniş olan bu ferrit süs mıknatısı hobi amacıyla çok sık tercih edil..
1,42 TL Vergiler Hariç:1,18 TL
Ø17x3 mm Kömür Siyah Süsleme Mıknatısı 17 mm çapında x 3 mm kalınlığında olan yuvarlak ferrit mıknatıs süsleme amacıyla kullanılabilir. Seramik mıknatıslar oksit mıknatıs olarak da isimlendirilir. Kullanım alanı çok geniş olan bu ferrit süs mıknatısı hobi amacıyla çok sık tercih edil..
0,70 TL Vergiler Hariç:0,58 TL
18x3 mm Ferrit Süsleme Mıknatısı 18 mm çapında x 3 mm kalınlığında olan yuvarlak ferrit mıknatıs süsleme amacıyla kullanılabilir. Seramik mıknatıslar oksit mıknatıs olarak da isimlendirilir. Kullanım alanı çok geniş olan bu ferrit süs mıknatısı hobi amacıyla çok sık tercih edilir. Neodyu..
1,50 TL Vergiler Hariç:1,25 TL
19x3 mm Süsleme Mıknatısı (Esnek Mıknatıstan Üretilmiştir) 19 mm çapında x 3 mm kalınlığında olan yuvarlak ferrit mıknatıs süsleme amacıyla kullanılabilir. 3 mm kalınlığındaki manyetik paspastan üretilmiştir. Kendi imalatımız olup çeşitli projelerinizde kullanılabilir. Kullanım alanı çok ..
0,60 TL Vergiler Hariç:0,50 TL
20 mm Çapında Kömür Siyah Süsleme Mıknatısı Mıknatıslarımız Y30 kalite değil Y35 daha kaliteli ve güçlü olan modellerdir. Ferrit mıknatıs araştırırken buna dikkat ediniz. 20 mm çapında x 3 mm kalınlığında olan yuvarlak süs mıknatısı çeşitli birçok süsleme hizmetlerinde kullanı..
0,72 TL Vergiler Hariç:0,60 TL
Ø28x9x10 mm Siyah Mıknatıs
Yeni
28 mm Çap Siyah Mıknatıs - Ferrit   28 mm çapında x 9 mm iç çapında x 10 mm kalınlığında olan bu yuvarlak ferrit mıknatısımız Y35 kalite olarak üstün bir performans sunar. Ferrit mıknatıs diğer adıyla oksit (300 oksit) kömür mıknatıslar demir oksit, baryum veya stronsiyum eleme..
15,00 TL Vergiler Hariç:12,50 TL
30x10 mm Y30 Ferrit Mıknatıs 30 mm çapında x 10 mm kalınlığında olan yuvarlak ferrit mıknatıs süsleme amacıyla olduğu gibi çeşitli projelerde de kullanılabilir. Ürün Y30 kalitedir. Kullanım alanı çok geniş olan bu ferrit mıknatıs hobi amacıyla çok sık tercih edilir. Neodyum mık..
12,00 TL Vergiler Hariç:10,00 TL
30x5 mm Y30 Ferrit Mıknatıs 30 mm çapında x 5 mm kalınlığında olan yuvarlak ferrit mıknatıs süsleme amacıyla olduğu gibi çeşitli projelerde de kullanılabilir. Ürün Y30 kalitedir. Kullanım alanı çok geniş olan bu ferrit mıknatıs hobi amacıyla çok sık tercih edilir. Neodyum mıkna..
8,40 TL Vergiler Hariç:7,00 TL
Gösterilen: 1 ile 15 arası, toplam: 15 (1 Sayfa)

Yuvarlak Ferrit Mıknatıslar

Ferrit mıknatıslar, stronsiyum karbonat ve demir oksit kalsine edilerek üretilir. Bu işlem, metalik oksit oluşturmak için yapılır. Üstün korozyon direnciyle, 250 santigrat dereceye kadar kullanılabilen mükemmel sıcaklık kararlılığına sahiptirler. Geniş bir yüzey alanını kaplamada mıknatıslara ihtiyaç duyanlar için uygun maliyetli bir çözümdür. Yüksek sıcaklıklara karşı mükemmel dirençleri vardır. Genellikle buzdolabı mıknatıslarında ve yüksek sıcaklık uygulamalarında bulunurlar.


Yuvarlak ferrit mıknatıslar baryum veya stronsiyum ferritten oluşan sinterlenmiş kalıcı mıknatıslardır. Bir başka deyişle ferrit mıknatıs, seramik işleme teknolojisi ile SrO veya BaO ve Fe2O3'ten yapılır. Y10T, Y30, Y35, C5, C8 grade'e sahiptir Çok sert ve kırılgan olduklarından, özel işleme teknikleri gerektirir. Ferrit mıknatısların yuvarlak, dikdörtgen, delikli, plaka, ferit magnet blok gibi tipleri bulunur. Herhangi bir yönde manyetize edilebilir olan bu ürün çeşidinin, yüksek zorlayıcılığı ve düşük maliyeti vardır.


Bu tür ürünler diğer tiplerde olduğu gibi korozyon direnci mükemmel kabul edilir. Herhangi bir yüzey işlemine gerek duyulmaz. Çok çeşitli kalıcı uygulamalarda kullanılabilir. Seramik, kömür ve oksit mıknatıs olarak tabir edilen bu ferrit ürün, kalıcı ve yapaydır. Ancak sert oluşu nedeniyle, darbe ve kesmeye uygun değildir. Genellikle grimsi siyah, siyah ve koyu gri renkte olurlar. Korozyon eğilimlerinin düşüklüğü, onları sıvı uygulamalar için çok uygun hale getirir.


Yuvarlak Ferrit (Seramik) Mıknatıs Çeşitleri

Güçlü olmalarına karşın, yuvarlak ferrit (seramik) mıknatıs çeşitlerinin çekim güçleri, neodyum ürünlere nazaran daha azdır. Dayanıklılık oranlarının da, neodyuma göre daha az olduğu söylenebilir. Bu da ferrit, bir başka deyişle seramik mıknatısları neodyuma göre dezavantajlı hale getirir. Sert ferritlerin mukavemeti ve kırılganlığı, seramiklere benzer. Ayrıca, sıcaklık direnci sınırlıdır ve yalnızca düşük bir enerji ile hacim oranına sahiptirler. Ürünler çeşitleri halkalar, diskler, bloklar, segmentlerden oluşur.


Ferrit (seramik) ürün çeşitleri, demir oksit, baryum ya da stronsiyum oksit hammaddelerinin birlikte karıştırılmasıyla üretilir. Manyetik faz oluşturmak adına, sintirlenir. Önceden sinterlenmiş karışım daha sonra ezilir. Elde edilen toz, manyetik alanda ya da bir manyetik alan olmadan birlikte preslenir. İşlemler ancak taşlama ile mümkündür. Hammaddenin düşük maliyeti nedeniyle, sert ferrit mıknatıslar mevcut en ucuz mıknatıs türüdür.


Sert ferrit mıknatıslar çok iyi elektriksel izolasyon etkilerine sahiptir ve güçlü harici manyetik alanlarda bile demanyetize edilmesi zordur. Korozyon eğilimi düşüktür, bu da onları sıvı uygulamalar için çok uygun hale getirir. Magneteksan, manyetik alan ürünlerinin tasarımı, geliştirilmesi, üretimi ve tedarikinde bir pazar lideridir. Firmamıza gelen talepler, özellikle ferrit ürünlerde ihtiyaç doğrultusunda değişir. Y10, Y30 veya Y35 en talep gören ürünlerdir.


Seramik ürünler, kalıcı mıknatıs ailesinin bir parçasıdır ve şu anda en düşük maliyetli sert mıknatıslardır. Hoparlörler, motorlar, elektrikli araba motorları, ev fitness ekipmanları ve diğer endüstri alanlarında kullanılırlar. Firmamız, aşağıdaki ölçülerde yuvarlak ferrit (seramik) mıknatıs üretimi yapmaktadır:

  • D15xd15x8
  • D20xd15x8
  • D20xd15x10
  • D25xd20x10
  • D30xd20x15


Ucuz Yuvarlak Ferrit Mıknatıs Fiyatları

Yuvarlak ferrit mıknatısların, neodyumlara göre daha az çekim gücü olduğu gibi daha ucuzdur. Çeşitli ve dinamik yeteneklerimiz aracılığıyla Magneteksan olarak özel ve standart çözümler sunarız. Problem çözücülerden oluşan bir ekip olan firmamız, güvenilir yüksek kaliteli sonuçlar sağlar. Yaklaşımımız, zorlukların üstesinden gelme yeteneğimiz ile mühendislik ve bileşenlerimiz aracılığıyla müşterilerle stratejik ortaklıktır.


Hizmet ettiğimiz pazarda, müşteri odaklı inovasyonumuz sayesinde nihai ürünlerin performansı ve verimliliğini artırırız. Yuvarlak ferrit mıknatıs ürün kategorimizdeki ürünlerimiz de yüksek kalite ve fiyat avantajı sunar. İhtiyacınıza yönelik kaliteli ve ucuz yuvarlak ferrit mıknatıs fiyatları için firmamız ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Güvenli, nitelikli üretimde olduğu kadar güvenli ve bütçe dostu alışverişte de daima yanınızdayız.