Menu
Your Cart

Neodyum Mıknatıslar

Neodyum Mıknatıs - 40x25x10 mm - Çok Güçlü Dikdörtgen neodyum mıknatıs çok güçlü yapıda olup kullanılırken dikkat edilmesi gerekir. Neodyum mıknatıslar ufak ebatta olsa da çekim güçleri çok yüksektir. 40 mm en x 25 mm boy x 10 mm kalınlığında olan bu neodyum mıknatıs çeşitli birçok malzemenin tuttu..
195,00 TL
Mıknatıslı Plaka, Müşterilerimizden Gelen Videolar Aşağıdaki videoları izleyerek hem ürün hakkında bilgi edinebilir hem mıknatıslı plaka montajına dair detayları bulabilirsiniz. Aklınıza takılan sorularda Whatsapp destek hattımıza yazabilirsiniz.   @magneteksanmakine Müşterimizden gele..
342,67 TL
D10x5 mm Yuvarlak Silindirik Neodyum Mıknatıs N35 Silindir mıknatıs olarak da geçen neodyum mıknatıs D10x5 mm nikel kaplanarak gücü artırıldı.  10 mm çap ebatına sahip bu neodim mıknatıs 5 mm kalınlığa sahiptir. Ufak boyutuna rağmen çekim gücü oldukça iyidir.   Yapıştığı yerden çekerek..
12,00 TL
Havşalı Neodyum Mıknatıs - Ahşap, Plastik, Beton Zemine Kolay Montaj- D15x10/5,5x5mm 15 mm çapında havşalı neodyum mıknatıs iç çapı 10/5,5 mm değerindedir. Ortasına cıvata, vida takılabilen özel olarak üretilmiş havşa delikli güçlü neodyum mıknatıs. Bu ürün mıknatısı metal olmayan zeminlere tutturm..
37,47 TL
Mıknatıs Özellikleri; Çap: 18 mm Kalınlık: 5 mm Tolerans: ± 0,1 mm Güç: 5-10 kg Kaplama: Nikel/Çinko Mıknatıs Türü: Neodyum Çalışma Sıcaklığı: Maks 80°C Kalite N35  ..
21,60 TL
D20x1,5 mm Yuvarlak Silindirik Neodyum Mıknatıs N35 Doğadaki en güçlü mıknatıs olan bu neodyumlar uzun süre boyunca gücünü korur. Yüksek çekim gücü sunan bu ufak mıknatıs hobi olarak evlerde, okullarda, ödevlerde, projelerde, çeşitli el aletleri imalatlarında kullanılabilir.   Yüksek sıcaklı..
98,40 TL
Yüzük Neodyum Mıknatıs 20x10x3 mm Bu delikli neodyum mıknatıs yüzük şeklinde olup özel projeleriniz için üretildi. 20 mm dış çapı, 10 mm iç çapı ve 3 mm kalınlığı vardır. Hobi, deney, çeşitli kaldırma ve taşıma işlemlerinde kullanılmaktadır.   Süper güçlü neodyum mıknatıs ürünleri..
38,40 TL
Neodimyum Yuvarlak Disk Magnet- 6mm Çap , 2mm Kalınlık Neodimyum disk magnet yuvarlak yapıda olup projelerinizde, evlerde, ofislerde kullanılabilir. Okullarda deneylerde öğrenciler rahatlıkla kullanabilir. Mıknatısımız N35 kalite olup kaplaması atmaz, kararma yapmaz. Ayrıca bu magnet uzun yıll..
3,33 TL
20x15x5 mm Neodyum Mıknatıs Dikdörtgen Mıknatıs Nadir toprak mıknatısı olarak geçen neodyum mıknatıslar manyetik özelliğini uzun süre korur. 20 mm (2 cm) uzunluğunda, 15 mm (1,5 mm) genişliğinde ve 5 mm (0.5 cm) kalınlığında neodyum mıknatıs nikel kaplıdır. Ferrit mıknatıslara göre çok daha ku..
34,27 TL
Mıknatıs AVM 30x10x2 mm Teknik Detaylar; Boy: 30 mm (3 cm) En: 10 mm (1 cm) Kalınlık: 2 mm Tolerans: ± 0,1 mm Mıknatıs Türü: Neodyum Kalite: N35 Çalışma Sıcaklığı: Maks. 80°C Kaplama: Nikel/Çinko Güç: 10-20 kg  ..
17,70 TL
Neodyum Küp Mıknatıs - 3x3x3 mm 3 mm boyunda ve 3 mm eninde ve 3mm kalınlığındaki bu N35 neodyum 3x3x3 mm ebatındadır. Nikel kaplanarak çok daha güçlü hale getirildi. Ni-Cu-Ni olarak 3 kat kaplamaya sahiptir. Nikel kaplı neodyum mıknatıs normal çinko kaplama olanlara göre çok daha gü..
1,60 TL
Normal Delikli NdFeB Neodyum Mıknatıs Ø10xØ5x5 mm Nikel kaplı olan mıknatıs normal çinko kaplı olanlara göre çok daha kuvvetlidir. Aynı zamanda dış ortam şartlarına ve korozyona karşı daha dirençlidir. 10x5x5 mm yani dış çapı 10 mm iç çapı 5 mm olan bu mıknatısın kalınlığı da 5 mm ebatındadır. &n..
0,00 TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 125 (11 Sayfa)

Neodyum Mıknatıslar Çeşitleri ve Fiyatları

Neodyum mıknatıslar doğadaki en güçlü mıknatıs türüdür. Nikel, bakır, epoksi çinko kaplamalar ile bilinir. Bu kaplamalar her neodyum mıknatısta bulunur ve dayanıklılığını artırır. Sıcaklık dayanımları 80°C'den başlar ve ihtiyaca göre 200°C sıcaklıkları geçebilir. Genellikle manyetik filtrelerde kullandığımız neodyum mıknatıslarda yüksek sıcaklık istenir. Sizlerin de sadece mıknatısa ihtiyacı varsa bu kategorimizden alabilirsiniz. Neodyum mıknatıs özellikleri bütün gıda şirketleri tarafından bilinmelidir. Neodyum mıknatıslara NdFeB mıknatısları ismi de denilebilir. Özgül enerji yoğunluğu ve düşük maliyeti sebebi ile fazlaca tercih edilirler. Doğada bulunduklarında manyetik özelliklerinin yüz yılda %1’i yitirildiği bilinir. Yani özelliklerini kaybetmez bile denilebilir. Demir ve bor ve neodyum elementlerinin bileşiminden oluşan neodyumlar, belirli bir mıknatıslanma yönüne sahiptir ve kalıcı türdendir. Bu tarz mıknatıslara anizotropik mıknatıs ismi de söylenir. Toz halinde bir bulunan Demir, Bor ve Neodimyum elementleri diğer farklı elementler ile karıştırılarak sırasıyla döküm, sinterleme ve manyetikleştirme işlemlerine tabi tutulur.


En önemli özelliklerinden biri de darbe ve yüksek basınca karşı dayanıklı ve duyarlı olmasıdır. İçerisinde demir oranı seviyesi yüksek olduğu için korozyona yatkın bir özellik gösterir ve kaplama yapılmasına ihtiyaç olur. Bu mıknatıslar da sıcaklığa ve kalınlık durumuna göre çalışmaları değişir. Neodyum N35 sınıfı bir mıknatıs için 80 °C,H sınıfı mıknatıslar için de 230°C seviyesinde çalışmalar yapılmaktadır. N sınıfı bir mıknatıs eğer ince durumda ise 75 derecelik bir ortam sıcaklığında işlem yapılabilir. Neodyum mıknatıslar gördüğünüz üzere oldukça önemli ve bilinmesi gereken özellikleri vardır. Eğer sizler de böyle kaliteli ve işe yarayacak bir ürün almak isterseniz hemen sitemize giriş yaparak hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.