Menu
Your Cart

Mıknatıslı Konveyörler

Manyetik Konveyör Kullanım Alanları Manyetik Talaş konveyörü CNC ve Frezelerde malzeme üzerinden alınan talaşların makine içinden dışarıya aktarılmasında kullanılır. Mıknatıslar yardımıyla ferromanyetik talaş atıkları istenilen mesafeye kadar taşınır ve atık kovasına boşaltılır.  Mıknatıslı..
0,00 TL
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Mıknatıslı Konveyör Çeşitleri

Manyetik sistemler üzerine uzmanlaşmış olan firmamız konveyör bantlar için çeşitli manyetik çözümler üretmektedir. Bunlardan biri de mıknatıslı konveyör sistemleridir. Konveyör üzerinden giden ürünlerin içerisinden metal, çivi, vida gibi parçaların ayrıştırılmasını ve farklı bir alana dökülmesi sağlanır. Elektrikli ve motorlu çalışan bu sistemler daimi mıknatıslardan oluşur. Elektrik sadece motora verilirken mıknatıslar ekstra bir güç gerektirmez.


Konveyörler için Otomatik Temizlemeli Plaka Mıknatıs

Konveyör bantların üzerine konumlandırılan otomatik temizlemeli manyetik plaka mıknatıs altından geçen metalleri yakalar. Tam otomasyonlu çalışan bu sistem topladığı metalleri farklı bir alana atar. Askı tipi manyetik plakalar genellikle büyük tonajlarda ürün akışında daha etkin rol oynar. Plastik ve hurda firmalarının hızlı ve yoğun akan ürünlerinin içerisinden metalleri insan gücü ile ayırmak çok zordur. Bu otomasyonlu manyetik sistemler sayesinde insan gücüne hiç gerek kalmadan tüm metaller ayrı bir hazneye toplanabilmektedir.


Mıknatıslı Konveyörler için Askı Tipi Manyetik Plaka Mıknatıslar

Büyük hacimli makinelerin içerisine kaçabilecek bir ufak metalin bile  büyük zararlara yol açabileceği bilinmektedir. Askı tipi plaka mıknatıslar konveyör bantların üzerine monte edilerek altından geçen tüm metalleri yakalar. Otomatik temizlemeli olduğu için saatte ne kadar hızlı ürün geçerse geçsin plaka mıknatısın altı dolmaz ve sürekli metaller farklı alana boşaltılır. Sistem içerisinde bulunan mıknatıslar daimi olduğu için ekstra bir güç gerektirmez. Bu sebeple bir bakımı yoktur. Ancak konveyör bant zamanla aşınma yapabileceğinden bakım gerektirecektir.